Hviezdny tím tripex
Tohtoročný druhý septembrový víkend v tripex-e sa opäť niesol v športovom duchu. Tak ako každý rok ani tento nebol výnimkou a náš tripex-ácky tím sa zúčastnil zákazníckej akcie, ktorú usporadúva spoločnosť Amadeus Czech Republic & Slovakia.
Ryanair mení podmienky pre batožinu
Letecká spoločnosť Ryanair výrazne mení od 1.novembra 2017 podmienky pre príručnú batožinu. Po novom si budú môcť na palubu lietadla zobrať veľkú príručnú batožinu len cestujúci, ktorí si zakúpia službu prioritného nástupu. Cestujúci, ktorú nebudú mať túto službu zakúpenú odovzdajú veľkú príručnú batožinu pri nástupnej bráne bezplatne do podpalubia.
Milión akciových leteniek s LOT-om
Spoznajte historické poľské mestečká alebo leťte do New Yorku či Chicaga z Košíc alebo do Astany z Budapešti či do Pekingu z Viedne. Poľská letecká spoločnosť LOT prichádza na jeseň s miliónom leteniek za skvelé ceny!
Prečo letieť s Aeroflotom
Prečítajte si čo Vám Aeroflot ponúka a prečo sa rozhodnúť práve pre cestu s touto leteckou spoločnosťou. Letecká spoločnosť PAO Aeroflot je jednou z najväčších Ruských leteckých aeroliniek a jej hlavnou základňou je Moskovské Sheremetievo. Lieta do približne 130 destinácií a je členom SkyTeam aliancie.
Zabudnite na prvú triedu – leťte súkromným lietadlom!
Vstupujeme do doby súkromných lietadiel. Súkromné lety sú dnes dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Náklady klesajú a charterový priemysel rastie.
Výstava k 80. výročiu letiska Praha
etisko Praha oslavuje tohto roku 80. rokov odo dňa, kedy na jeho ploche pristálo prvé lietadlo. Stalo sa tak presne 5. apríla 1937. V tom čase sa jeho nadčasová hala stala vzorom pre výstavbu letiskových budov po celej Európe.
Letenky budú lacnejšie a s väčšou príručnou batožinou
Letecké spoločnosti začínajú ponúkať výhodnejšie podmienky. Cestujúcich čaká znižovanie cien a po novom si budú môcť zobrať aj väčšiu príručnú batožinu. Ide vraj o konkurenčný boj o cestujúcich, ktorí neustále vyhľadávajú lacnejšie lety.
Z Budapešti priamo do New Yorku a Chicaga
Od mája 2018 môžete z Budapešti letieť priamo do New Yorku s poľskou národnou leteckou spoločnosťou LOT.
Ako letieť s deťmi
Lietanie môže byť pre deti veľmi vzrušujúce ale aj stresujúce. Od rezervácie až po čas strávený na palube je veľa tipov a trikov, ktoré rodičom pomáhajú a tým najmenším doprajú skutočné dobrodružstvo na palube. Cestovanie lietadlom s mladou generáciou môže byť výzvou pre všetkých zúčastnených. Ak chcete zabezpečiť aby bol Váš ďalší let s deťmi príjemný a uvoľnený, inšpirujte sa typmi od Austrian Airlines.
Naj piloti sveta
Obzeráte sa aj vy pri cestovaní po letisku za peknými pilotmi v uniformách ako kráčajú k bráne? Veď sa pozrite s nami na ich fotografie z Instagramu či Facebooku a inšpirujte sa tak napríklad aj k nejakej novej ceste.
ČSA inovuje výber miesta
České Aerolínie od 14.7.2017 inovujú svoju službu pre výber miesta. Cestujúci majú možnosť sa pri nákupe letenky rozhodnúť pre preferované sedadlo v predných radách, pri núdzových východoch alebo z ostatných voľných miest. Doteraz bolo možné si zakúpiť súčasne s letenkou iba preferované sedadlá.
V prvom polroku 2017 letisko Košice rástlo o 11 %
V prvej polovici roka 2017 letisko Košice privítalo 187 126 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 11 %. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 18 384 cestujúcich v porovnaní s prvou polovicou roka 2016. Spolu 171 722 cestujúcich využilo pravidelné linky z Košíc do Bratislavy, Prahy, Kyjeva, Londýna, Sheffieldu, Kolína, Tel Avivu, Viedne, Varšavy a Istanbulu, čo predstavuje zvýšenie o 8 % v segmente pravidelnej prepravy. Počet vybavených charterových cestujúcich stúpol o 65 % na 14 503 cestujúcich.