Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.
Viac cestujúcich na letisku Košice v roku 2016
V roku 2016 prešlo bránami letiska Košice 436 696 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 6,4 %, resp. o 26 247 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Najväčšou mierou sa na tomto raste podieľal segment pravidelnej prepravy, v ktorom sa počet prepravených cestujúcich medziročne zvýšil o 55 351 cestujúcich (nárast o 19%).
ČSA rozširuje spojenie so Švédskom
ČSA rozširuje letový poriadok o novú pravidelnú linku medzi Prahou a Malmö. Prevádzka na tejto trase začína 28. marca 2017. V nasledujúcej sezóne spoločnosť pridá nové lety tiež na linkách do Štokholmu, kde ponúkne denné spojenie a do Göteborgu, kam ČSA zamieri až dvakrát denne.
Turkish Airlines opäť ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe
Vlajkonosič už šiesty rok po sebe ako popredný hráč v globálnom leteckom priemysle. Ocenenie SKYTRAX Best Airline in Europe získal Turkish Airlines v rokoch 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2016.
myAustrian Messenger Service
Austrian airlines spustili novú službu, komunikáciu s klientmi prostredníctvom Facebook Messengera.
Zimný letový poriadok Austrian airlines
V zimnom letovom poriadku môžete s Austrian airlines lietať do 107 destinácii v 56 krajinách sveta.
Nové traify ČSA od 01.12.2016
Päť nových cenových a produktových balíčkov na princípe tzv. Branded Fares uvádzajú České aerolínie do predaja od 1. decembra 2016. Taktiež zjednocujú batožinovú politiku v cestovnej triede Economy a zvyšujú váhový limit u podanej batožiny z 15 na 23 kg na všetkých linkách prevádzkovaných ČSA. Vďaka novým balíčkom budú schopní ponúknuť lacnú a súčasne drahšiu letenku, s ich najlepším produktom, v každom okamžiku predaja až do úplného vypredania kapacity lietadla.
Turkish Airlines prinášajú od februára zmenu
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od februára zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.
Novinky leteckej spoločnosti LOT
Poľská letecká spoločnosť LOT si pre vás na zimu pripravila niekoľko noviniek, ktoré sa týkajú batožiny, nápojov a nového menu na diaľkových letoch.