Ryanair má nové podmienky príručnej batožiny
Od 15. januára 2018 si môžete na palubu lietadla vziať iba 1 malú tašku, pokiaľ si nekúpite službu Priority & 2 Cabin Bags.
Emirates ponúka viac pohodlia a destinácií
Letecká spoločnosť Emirates ponúka jedno z najmodernejších lietadiel na svete - Emirates A380, kde si môžete užívať mimoriadny komfort počas celého letu. Emirates A380 disponuje 14 súkromnými apartmánmi v prvej triede, 76 sedadlami v Biznis triede, ktoré sa dajú ľahko a rýchlo pretvoriť na postele a 427 priestranných sedadiel v Ekonomickej triede.
Uč sa jazyk!
Nauč sa nový jazyk, zlepši si ten ktorý ovládaš alebo sa špecializuj v oblasti, kde potrebuješ svoj cudzí jazyk zdokonaliť! V našej ponuke, pod značkou tripex EXCLUSIVE, nájdeš jazykové kurzy od renomovaných jazykových škôl v rámci celého sveta.
Od rozlúčky s Malévom prešlo 5 rokov
V týchto dňoch uplynulo presne 5 rokov od rozlúčky s úspešnou maďarskou leteckou spoločnosťou, ktorá vystupovala pod značkou „Malév“. Malév Hungarian Airlines (MA/MAH) bola maďarská národná letecká spoločnosť založená v roku 1946 a prevádzkovala sieť svojich liniek až do roku 2012. Dňa 04.02. 2012 definitívne utíchla na frekvenciách riadenia letovej prevádzky.
Lacnejšie odlety z rakúskych letísk
Mnohé krajiny a medzi nimi je aj Rakúsko, má zavedenú daň z predaja leteniek. Rakúsky parlament sa rozhodol osobitnú daň z predaja leteniek pre odlety z Viedne a ostatných rakúskych dopravných letísk znížiť o polovicu.
Kam na dovolenku v roku 2018
Veríme, že ste si konečne vymenili starý kalendár za nový, na rok 2018, vynulovali sa dni Vašej dovolenky a Vy si začínate plánovať letnú dovolenku. Samozrejme máme hneď niekoľko nápadov kam by ste mohli ísť. Tu je 11 miest, ktoré by ste mohli v tomto roku navštíviť.
4 rady pre efektívne pracovné cesty
Aj keď digitálny pokrok urobil online stretnutia efektívnejšie než kedykoľvek predtým, interakcia tvárou v tvár znamená stále merateľný rozdiel. Štúdie dokázali, že až 95% respondentov verí, že osobné schôdzky sú základom trvalých obchodných vzťahov.
Úspešný rok 2017 na letisku Košice
V roku 2017 prešlo bránami letiska Košice 496 708 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13,7%, resp. o 60 012 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom. 373 406 cestujúcich využilo pravidelné linky a 121 230 cestujúcich charterové lety.
Wizz Air bude lietať už aj z Viedne!
Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air oznámila, že vytvorením základne vo Viedni pridáva do svojej siete Rakúsko ako 44 krajinu. Vďaka rýchlemu rastu tak Wizz Air ponúkne v roku 2018 až 17 nových liniek z rakúskeho hlavného mesta.
TOP mestá 2018
Každoročne sú zostavované rebríčky tých najlepších miest na svete a výsledky neustále prekvapujú. V tomto roku rebríček top miest prechádza celým svetom - od San Francisca v USA až do Singapuru, finančného centra v Ázii.
Veľká akcia s LOT-om!
Poľský letecký prepravca LOT prichádza na začiatok roka s ohurujúcimi cenami leteniek už od 84 Eur ! Kúpte si letenku v termíne od 10. – 23. januára 2018 a cestujte v období od 12. februára až do 15. decembra 2018.
Prehľadávanie elektronických zariadení - užitočné rady
Viaceré krajiny uplatňujú pri kontrole na hraniciach, najmä s odôvodnením boja proti terorizmu, oveľa prísnejšie pravidlá a postupy pri kontrole a prípadnom prehľadávaní osôb ako vo vnútrozemí. V posledných rokoch chcú pri detailnejších prehliadkach niekedy prehľadávať aj elektronické zariadenia a dáta, ktoré majú cestujúci so sebou.