5 tipov: Ako zbierať míle
Míle nemusíte zbierať len lietaním. Ak nelietate veľmi často, môžete využiť alternatívne metódy zbierania nalietaných kilometrov. Dobrou správou je, že sa to dá aj bez toho, aby ste vôbec nastúpili na palubu lietadla.
Lacnejšie odlety z rakúskych letísk
Mnohé krajiny a medzi nimi je aj Rakúsko, má zavedenú daň z predaja leteniek. Rakúsky parlament sa rozhodol osobitnú daň z predaja leteniek pre odlety z Viedne a ostatných rakúskych dopravných letísk znížiť o polovicu.
Úspešný rok 2017 na letisku Košice
V roku 2017 prešlo bránami letiska Košice 496 708 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13,7%, resp. o 60 012 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom. 373 406 cestujúcich využilo pravidelné linky a 121 230 cestujúcich charterové lety.
Virtuálna realita na palube Air France
Francúzska letecká spoločnosť Air France predstavuje zaujímavé novinky, vďaka ktorým môžu byť lety na palube ich lietadiel ešte pohodlnejšie. Jednou z nich je založenie novej modernej aerolinky Joon pre tzv. millennials a druhou testovanie zábavného palubného systému, kde zohráva hlavnú úlohu virtuálna realita.
Letenky budú lacnejšie a s väčšou príručnou batožinou
Letecké spoločnosti začínajú ponúkať výhodnejšie podmienky. Cestujúcich čaká znižovanie cien a po novom si budú môcť zobrať aj väčšiu príručnú batožinu. Ide vraj o konkurenčný boj o cestujúcich, ktorí neustále vyhľadávajú lacnejšie lety.
Z Budapešti priamo do New Yorku a Chicaga
Od mája 2018 môžete z Budapešti letieť priamo do New Yorku s poľskou národnou leteckou spoločnosťou LOT.
ČSA inovuje výber miesta
České Aerolínie od 14.7.2017 inovujú svoju službu pre výber miesta. Cestujúci majú možnosť sa pri nákupe letenky rozhodnúť pre preferované sedadlo v predných radách, pri núdzových východoch alebo z ostatných voľných miest. Doteraz bolo možné si zakúpiť súčasne s letenkou iba preferované sedadlá.
V prvom polroku 2017 letisko Košice rástlo o 11 %
V prvej polovici roka 2017 letisko Košice privítalo 187 126 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 11 %. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 18 384 cestujúcich v porovnaní s prvou polovicou roka 2016. Spolu 171 722 cestujúcich využilo pravidelné linky z Košíc do Bratislavy, Prahy, Kyjeva, Londýna, Sheffieldu, Kolína, Tel Avivu, Viedne, Varšavy a Istanbulu, čo predstavuje zvýšenie o 8 % v segmente pravidelnej prepravy. Počet vybavených charterových cestujúcich stúpol o 65 % na 14 503 cestujúcich.
Austrian - cestovanie s domácim miláčikom.
Cestujete so svojim štvornohým miláčikom a máte obavy, že je to pre Vaše zvieratko strašné a zložité?
S ČSA aj do Lisabonu či Pisy
České Aerolínie spustili od 10.mája 2017 novú pravidelnú linku medzi Prahou a Lisabonom. Na linke bude v letnej sezóne prevádzkovať 4 spiatočné lety týždenne.
Z Košíc do Varšavy už aj cez deň
LOT lieta medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znižujú dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ale aj na prípoje do mnohých destinácií v Európe.
Skvelá ponuka od Austrian Airlines
Ako člen Lufthansa Group je Austrian Airlines považovaný za člena s najvýhodnejšími cenami a od budúceho roka bude mať oproti ostatným členom, ako je napr. Swiss, aj výhodu prémiovej ekonomickej triedy.