Čo robiť pri stratenej batožine
Montrealský dohovor stanovuje leteckým spoločnostiam prevzatie zodpovednosti za zapísanú batožinu cestujúcich, aj keď ich zodpovednosť je obmedzená, na približne 1 300 Eur na cestujúceho.
Kontrola batožiny na Pražskom letisku
V rámci zvyšujúcej sa ochrany cestujúcich budú bezpečnostní pracovníci na letisku Václava Havla v Prahe vykonávať detekčné kontroly vo vnútri batožiny.
Čo robiť pri zrušenom lete
Stalo sa Vám, že stojíte na letisku pripravení na cestu a pri Vašom lete zasvieti informácia o zrušení alebo meškaní letu? Čo v takejto situácií robiť, na koho sa obrátiť a na čo máte v takejto situácii nárok?
ČSA aktualizuje limity pre batožinu
České aerolínie, s platnosťou od 29. marca 2017, aktualizujú svoje limity pre prepravovanú batožinu. Po novom je v ekonomickej triede zahrnutá
Využívajte výhody členstva On Business s British Airways
Vytvorte si svoj cestovný rozpočet s British Airways a ich vernostným programom On Business. Ak Vaša spoločnosť musí rozumne plánovať svoje cestovné náklady, je dobré ak je Vaša letecká spoločnosť nastavená rovnako.
Vynovené shorthall lety British airways
Britský národný prepravca British Airways ponúka cestujúcim na svojich letoch viac pohodlia prostredníctvom vynovených sedadiel a novú ponuku občerstvenia.
Z Košíc do celého sveta už od 179 Eur s Turkish Airlines
Najlepšia európska letecká spoločnosť podľa prieskumu Skytrax 2016, Vám ponúka možnosť letieť do celého sveta za špeciálne ceny. Vyberte si niektorú z ponúkaných destinácií a leťte len s jedným prestupom v Istanbule. Vychutnajte si najlepšie občerstvenie, pohodlné sedadlá a majte zážitok s palubného servisu počas celého letu.
LOT zavádza nové tarify
Poľská letecká spoločnosť LOT zavádza v ekonomickej triede novú tarifnú štruktúru. Nové tarify stanovia podmienky letenky ako je možnosť zmeny či storna a tiež ďalších služieb, ktoré sú zahrnuté v cene letenky, ako výber miesta či menu Premium meal. Nové tarify LOT zavádza na všetkých domácich letoch, diaľkových letoch a tiež na letoch na blízky východ od 1. marca 2017 s predajom od 28.februára 2017.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.
ČSA rozširuje spojenie so Švédskom
ČSA rozširuje letový poriadok o novú pravidelnú linku medzi Prahou a Malmö. Prevádzka na tejto trase začína 28. marca 2017. V nasledujúcej sezóne spoločnosť pridá nové lety tiež na linkách do Štokholmu, kde ponúkne denné spojenie a do Göteborgu, kam ČSA zamieri až dvakrát denne.