ČSA rozširuje spojenie so Švédskom

ČSA rozširuje letový poriadok o novú pravidelnú linku medzi Prahou a Malmö. Prevádzka na tejto trase začína 28. marca 2017. V nasledujúcej sezóne spoločnosť pridá nové lety tiež na linkách do Štokholmu, kde ponúkne denné spojenie, a do Göteborgu, kam ČSA zamieri až dvakrát denne.


Malmö je po Štokholme, Göteborgu, Linköpingu a Växjö piatou destináciou vo Švédsku, do ktorej bude ČSA vypravovať pravidelné spoje. Prevádzka na linke medzi Prahou a Malmö je plánovaná celoročne a ČSA ju spustí 28. marca 2017. Spoje z Prahy do Malmö bude ČSA prevádzkovať štyrikrát týždenne a to v utorok, stredu, štvrtok a sobotu. Spoločnosť na linku nasadí turbovrtuľové lietadlá ATR 72 s kapacitou 70 cestujúcich. Let do Malmö potrvá približne jeden a pol hodiny.


Linka z Malmö nadväzuje na radu ďalších spojov prevádzkovaných ČSA z Prahy, napríklad do Bejrútu, Moskvy, Skopje, Soulu a ďalších.

Cena jednosmernej letenky do Malmö začína od 75 Eur (1972 Kč), spiatočná letenka od 125 Eur (3382 Kč) vrátane letiskových poplatkov. Predaj leteniek na novej linke medzi Prahou a Malmö je spustený od 23. decembra 2016 v celej distribučnej sieti, t.j. na webových stránkach spoločnosti na csa.cz a czechairlines.com, v predajných kanceláriách, prostredníctvom cestovných kancelárií a on-line predajcov.


Nové spoje pridá ČSA v letnej sezóne tiež na linke do Štokholmu, na ktorej zákazníkom ponúknu denné spojenie. Do Göteborgu bude v nasledujúcej sezóne ČSA vypravovať až dva lety denne, jeden priamy a jeden s medzipristátím v Hamburgu.


V letnej sezóne 2017 zaháji ČSA prevádzku do piatich nových destinácií: do Aarhusu, Keflavíku, Lisabonu, Malmö a Verony. Celkom bude ČSA v letnej sezóne 2017 prevádzkovať pravidelné spoje do 50 destinácií v 25 krajinách.

Autor: tripex, s.r.o., Zdroj: Czech Airlines

O lietaní