ČSA rozširuje spojenie so Švédskom

ČSA rozširuje letový poriadok o novú pravidelnú linku medzi Prahou a Malmö. Prevádzka na tejto trase začína 28. marca 2017. V nasledujúcej sezóne spoločnosť pridá nové lety tiež na linkách do Štokholmu, kde ponúkne denné spojenie, a do Göteborgu, kam ČSA zamieri až dvakrát denne.


Malmö je po Štokholme, Göteborgu, Linköpingu a Växjö piatou destináciou vo Švédsku, do ktorej bude ČSA vypravovať pravidelné spoje. Prevádzka na linke medzi Prahou a Malmö je plánovaná celoročne a ČSA ju spustí 28. marca 2017. Spoje z Prahy do Malmö bude ČSA prevádzkovať štyrikrát týždenne a to v utorok, stredu, štvrtok a sobotu. Spoločnosť na linku nasadí turbovrtuľové lietadlá ATR 72 s kapacitou 70 cestujúcich. Let do Malmö potrvá približne jeden a pol hodiny.


Linka z Malmö nadväzuje na radu ďalších spojov prevádzkovaných ČSA z Prahy, napríklad do Bejrútu, Moskvy, Skopje, Soulu a ďalších.

Cena jednosmernej letenky do Malmö začína od 75 Eur (1972 Kč), spiatočná letenka od 125 Eur (3382 Kč) vrátane letiskových poplatkov. Predaj leteniek na novej linke medzi Prahou a Malmö je spustený od 23. decembra 2016 v celej distribučnej sieti, t.j. na webových stránkach spoločnosti na csa.cz a czechairlines.com, v predajných kanceláriách, prostredníctvom cestovných kancelárií a on-line predajcov.


Nové spoje pridá ČSA v letnej sezóne tiež na linke do Štokholmu, na ktorej zákazníkom ponúknu denné spojenie. Do Göteborgu bude v nasledujúcej sezóne ČSA vypravovať až dva lety denne, jeden priamy a jeden s medzipristátím v Hamburgu.


V letnej sezóne 2017 zaháji ČSA prevádzku do piatich nových destinácií: do Aarhusu, Keflavíku, Lisabonu, Malmö a Verony. Celkom bude ČSA v letnej sezóne 2017 prevádzkovať pravidelné spoje do 50 destinácií v 25 krajinách.

Autor: tripex, s.r.o., Zdroj: Czech Airlines

INFORMÁCIE A NOVINKY O CESTOVANÍ

Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.