Turkish Airlines opäť najlepší

Vlajkonosič už šiesty rok po sebe ako popredný hráč v globálnom leteckom priemysle. Ocenenie SKYTRAX Best Airline in Europe získal Turkish Airlines v rokoch 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2016.


Turkish Airlines je podľa Skytrax World Airlines Awards vybraná za najlepšiu leteckú spoločnosť roka 2016 už šiesty rok po sebe. Skytrax je najrešpektovanejšou organizáciou v globálnych prieskumoch leteckého priemyslu. Je to Svetové letecké ocenenie opísané ako „Oscar leteckej sféry“. Tento šesťročný beh je skutočnou poctou a demonštruje pokračujúci záväzok tureckých aerolínií zameraný na spokojnosť cestujúcich a rozvoj v rámci leteckého priemyslu.


Nezávislý prieskum vyhodnocuje skúsenosti cestujúcich v celom rade letiskových služieb a vyhodnocuje kľúčové ukazovatele výkonnosti - od check-inov, cez príchody, transfery, nakupovanie, bezpečnosť a imigráciu až ku odletovej bráne. Tohtoročné ocenenie bolo založené na viac ako jednom milióne vyplnených dotazníkov po celom svete. Prieskum pokryl 550 letísk na celom svete a v konečnom dôsledku poukázal na bezkonkurenčné postavenie Turkish Airlines v leteckom priemysle na svete. Tým že dopravca lieta do viacerých krajín ako akákoľvek iná letecká spolčonosť, Turkish Airlines si aj otvorene váži spätnú väzbu od svojich klientov. Letecká spoločnosť v súčasnosti lieta do 290 destinácií v 116 krajinách na celom svete.


Turkish Airlines si tohto roku vyzdvihla štyri ocenenia medzi ktoré patrí „Best Airline in Europe“, „Best Airline in Southern Europe“, "Best Business Class Dining Lounge“ a “Best Business Class On-Board Catering“.


M.Ilker Ayci, predseda tureckých aerolínií a výkonného výboru uvádza: „Ocenenie Skytrax World Airlines je výsledkom najväčšieho prieskumu spokojnosti cestujúcich v leteckej doprave na celom svete. Veľmi nás teší, že každý rok nás milióny cestujúcich hodnotia ako najlepšiu leteckú spoločnosť v Európe. Spoločnosť bude aj naďalej pokračovať vo svojom známom, bezproblémovom servise služieb, vrátane stravovania a zábavy na palube. Táto cena pre nás predstavuje pokračovanie obdobia nášho úspechu.“ Výsledky za rok 2016 World Airlines Awards boli oznámené v SkyView v hale 1 na Farnborough Airshow vo Veľke Británií. Predsedovi Turkish Airlines M. Illkerovi Ayci bolo ocenenie odovzdané CEO Skytrax Edwardom Plaistedom.


Turkish Airlines naďalej upevňuje svoje postavenie ako jedna z popredných svetových leteckých spoločností prostredníctvom svojich významných investícií, vyhrávaním prestížnych ocenení, pôsobivými údajmi o raste, objednávkami lietadiel a neustále sa rozširujúcou sieťou trás.

Autor: tripex, s.r.o., Zdroj: Turkish Airlines

O lietaní