Turkish Airlines opäť najlepší

Vlajkonosič už šiesty rok po sebe ako popredný hráč v globálnom leteckom priemysle. Ocenenie SKYTRAX Best Airline in Europe získal Turkish Airlines v rokoch 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2016.


Turkish Airlines je podľa Skytrax World Airlines Awards vybraná za najlepšiu leteckú spoločnosť roka 2016 už šiesty rok po sebe. Skytrax je najrešpektovanejšou organizáciou v globálnych prieskumoch leteckého priemyslu. Je to Svetové letecké ocenenie opísané ako „Oscar leteckej sféry“. Tento šesťročný beh je skutočnou poctou a demonštruje pokračujúci záväzok tureckých aerolínií zameraný na spokojnosť cestujúcich a rozvoj v rámci leteckého priemyslu.


Nezávislý prieskum vyhodnocuje skúsenosti cestujúcich v celom rade letiskových služieb a vyhodnocuje kľúčové ukazovatele výkonnosti - od check-inov, cez príchody, transfery, nakupovanie, bezpečnosť a imigráciu až ku odletovej bráne. Tohtoročné ocenenie bolo založené na viac ako jednom milióne vyplnených dotazníkov po celom svete. Prieskum pokryl 550 letísk na celom svete a v konečnom dôsledku poukázal na bezkonkurenčné postavenie Turkish Airlines v leteckom priemysle na svete. Tým že dopravca lieta do viacerých krajín ako akákoľvek iná letecká spolčonosť, Turkish Airlines si aj otvorene váži spätnú väzbu od svojich klientov. Letecká spoločnosť v súčasnosti lieta do 290 destinácií v 116 krajinách na celom svete.


Turkish Airlines si tohto roku vyzdvihla štyri ocenenia medzi ktoré patrí „Best Airline in Europe“, „Best Airline in Southern Europe“, "Best Business Class Dining Lounge“ a “Best Business Class On-Board Catering“.


M.Ilker Ayci, predseda tureckých aerolínií a výkonného výboru uvádza: „Ocenenie Skytrax World Airlines je výsledkom najväčšieho prieskumu spokojnosti cestujúcich v leteckej doprave na celom svete. Veľmi nás teší, že každý rok nás milióny cestujúcich hodnotia ako najlepšiu leteckú spoločnosť v Európe. Spoločnosť bude aj naďalej pokračovať vo svojom známom, bezproblémovom servise služieb, vrátane stravovania a zábavy na palube. Táto cena pre nás predstavuje pokračovanie obdobia nášho úspechu.“ Výsledky za rok 2016 World Airlines Awards boli oznámené v SkyView v hale 1 na Farnborough Airshow vo Veľke Británií. Predsedovi Turkish Airlines M. Illkerovi Ayci bolo ocenenie odovzdané CEO Skytrax Edwardom Plaistedom.


Turkish Airlines naďalej upevňuje svoje postavenie ako jedna z popredných svetových leteckých spoločností prostredníctvom svojich významných investícií, vyhrávaním prestížnych ocenení, pôsobivými údajmi o raste, objednávkami lietadiel a neustále sa rozširujúcou sieťou trás.

Autor: tripex, s.r.o., Zdroj: Turkish Airlines

INFORMÁCIE A NOVINKY O CESTOVANÍ

Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.