Zimný letový poriadok Austrian airlines

V zimnom letovom poriadku môžete s Austrian airlines lietať do 107 destinácii v 56 krajinách sveta.


Novinkami v zimnom letovom poriadku je Havana, Hong Kong a Shanghai. V zimných mesiacoch sa Austrian airlines zameriavá na letné dovolenkové destinácie. Napríklad na destináciu Havana, ktorá sa lietá od 25.10.2016 je nasadený Boeing 767. Dva krát do týždňa sa taktiež lieta na Maledivy a Maricius. V zimnom letovom poriadku sú taktiež zahrnuté týždenne lety do srílanskej metropoly Colombo a až 2 týždenne lety do Marrakescha.


Diaľkové destinácie v letovom poriadku

V Ázii začalo Austrian airlines lietať do dvoch nových destinácii, Hong Kong a Shanghai. Spolu s Pekingom, Bangkokom, Colombom a Male je to spolu 6 destinácii v Ázii, ktoré majú priame spojenie s Viedňou. Okrem toho lieta Austrian airlines do 5 destinácii v Severnej Amerike – New York, Chickago, Miami, Washington a Toronto. V Karibiku sa lieta do Havany a v Afrike a Strednom Východe po 5 destinácii.


Špecialista na východnú Európu

Austrian airlines má aj naďalej vedúce postavenie zo všetkých západoeurópskych leteckých spoločností pri letoch na do východnej Európy. V zimnom letovom priadku sa bude lietať 35 destinácii vo východnej Európe. Do dvoch destinácii v Rusku, štyri destinácie na Ukrajine. Celkovo má Austrian airlines po celej Európe 84 destinácii.


Lufthansa group

V zimnom letovom poriadku ponúknu spoločnosti patriace do Lufthansa group (Austrian airlines, Bruseels Airlines, Eurowings, Lufthansa, Swiss) spolu 19 838 letov týždenne do 255 destinácii v 101 krajinách po celom svete zo svojích základni vo Viedni, Frankfurte, Mníchove, Zurrichu a Bruseli. Okrem toho ponúkne 18 000 code share letov s približne 30 partnerskými leteckými spoločnosťami.


INFORMÁCIE A NOVINKY O CESTOVANÍ

Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.