Zimný letový poriadok Austrian airlines

V zimnom letovom poriadku môžete s Austrian airlines lietať do 107 destinácii v 56 krajinách sveta.


Novinkami v zimnom letovom poriadku je Havana, Hong Kong a Shanghai. V zimných mesiacoch sa Austrian airlines zameriavá na letné dovolenkové destinácie. Napríklad na destináciu Havana, ktorá sa lietá od 25.10.2016 je nasadený Boeing 767. Dva krát do týždňa sa taktiež lieta na Maledivy a Maricius. V zimnom letovom poriadku sú taktiež zahrnuté týždenne lety do srílanskej metropoly Colombo a až 2 týždenne lety do Marrakescha.


Diaľkové destinácie v letovom poriadku

V Ázii začalo Austrian airlines lietať do dvoch nových destinácii, Hong Kong a Shanghai. Spolu s Pekingom, Bangkokom, Colombom a Male je to spolu 6 destinácii v Ázii, ktoré majú priame spojenie s Viedňou. Okrem toho lieta Austrian airlines do 5 destinácii v Severnej Amerike – New York, Chickago, Miami, Washington a Toronto. V Karibiku sa lieta do Havany a v Afrike a Strednom Východe po 5 destinácii.


Špecialista na východnú Európu

Austrian airlines má aj naďalej vedúce postavenie zo všetkých západoeurópskych leteckých spoločností pri letoch na do východnej Európy. V zimnom letovom priadku sa bude lietať 35 destinácii vo východnej Európe. Do dvoch destinácii v Rusku, štyri destinácie na Ukrajine. Celkovo má Austrian airlines po celej Európe 84 destinácii.


Lufthansa group

V zimnom letovom poriadku ponúknu spoločnosti patriace do Lufthansa group (Austrian airlines, Bruseels Airlines, Eurowings, Lufthansa, Swiss) spolu 19 838 letov týždenne do 255 destinácii v 101 krajinách po celom svete zo svojích základni vo Viedni, Frankfurte, Mníchove, Zurrichu a Bruseli. Okrem toho ponúkne 18 000 code share letov s približne 30 partnerskými leteckými spoločnosťami.


O lietaní