Kam na dovolenku v roku 2018
Veríme, že ste si konečne vymenili starý kalendár za nový, na rok 2018, vynulovali sa dni Vašej dovolenky a Vy si začínate plánovať letnú dovolenku. Samozrejme máme hneď niekoľko nápadov kam by ste mohli ísť. Tu je 11 miest, ktoré by ste mohli v tomto roku navštíviť.
Výstava k 80. výročiu letiska Praha
etisko Praha oslavuje tohto roku 80. rokov odo dňa, kedy na jeho ploche pristálo prvé lietadlo. Stalo sa tak presne 5. apríla 1937. V tom čase sa jeho nadčasová hala stala vzorom pre výstavbu letiskových budov po celej Európe.
Hlavné mesto jedla - Istanbul
V typickej tureckej kaviarni Hayvore, v Istanbulskej časti Beyoglu, ktorá sa špecializuje na jedlo z tureckého čiernomorského regiónu, Vám naservírujú sardelový pilaf v malých hlinených miskách, s kopčekom ryže, píniovými orieškami a ríbezľami obalenými v kôre rybieho filé.
Zaleťte si na EXPO 2017 v Astane
Letecká spoločnosť LOT otvára od 8. mája 2017 novú pravidelnú linku na trase Astana - Varšava. Priame Lety budú podľa oficiálneho letového poriadku 4x týždenne. Vlastníci letenky LOT môžu nielen navštíviť výstavu EXPO 2017 bezplatne, ale majú aj benefity pri ubytovaní a návšteve objektov v Astane.
Whisky tour 2017 predčila očakávania
Prvý spoločný zájazd tripex-u v spolupráci s KUBBO select – WHISKY tour, ktorý sa uskotočnil od 28 Apríla do 1 mája v Spojenom Kráľovstve v oblasti WALES dopadol na výbornú.
Ochutnajte s nami Južný Wales
Pozývame Vás objaviť chute a vône krajiny opradenej mýtami a legendami, z ktorej pochádzal legendárny kráľ Artuš, krajiny skrytej pod krídlami červeného draka.
Spoznajte Londýn s British Airways
Dajte si pauzu a navštívte jedno z najkultúrnejších miest na svete. Leťte s British Airways aby ste videli čo Vám Londýn ponúka. Jedinečnú zmes multikulturality, svetových trendov a ruch veľkomesta, ale aj miesta naplnené relaxom a dýchajúce históriou, nemenné po celé desaťročia. Plus svetovo preslávené atrakcie, fantastické nákupné možnosti, bohatý nočný život a jedny z najrozmanitejších možností stolovania v Európe. S trochou starostlivého plánovania je možné zažiť veľa aj v priebehu 48 hodín. Inšpirujte sa napríklad aj týmto víkendovým itinerárom.
Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Čo sa oplatí vidieť v Prahe
Srdce Európy, jedno z najkrajších miest sveta a architektonický sen na Vltave, to všetko je Praha, hlavné mesto Českej republiky. Je to taktiež večná inšpirácia umelcov v tisíckach obrazoch a podobenstvách, zlatá a stovežatá pamiatka UNESCO, majestátna a ľahko tajomné mesto s neopakovateľnou atmosférou.
Austrian Airlines lietajú do Šanghaja
Letecká spoločnosť Austrian Airlines aj naďalej príjemne prekvapuje. Spoločnosť rozširuje sieť diaľkových liniek o lety do Ázie a od 6. apríla 2016 bude prevádzkovať priamy let z Viedne do čínskeho Šanghaja.
Nová destinácia Austrian Airlines: Havana
Rakúsky dopravca Austrian Airlines ohlásil ďalšiu novú destináciu - do kubánskeho hlavného mesta Havana.
10 najkrajších vianočných trhov v Európe
Už ste sa nakazili predvianočnou náladou? Či už áno alebo nie, po zhliadnutí týchto fotiek sa určite naladíte na príchod najkrajších sviatkov roka aj vy!