Viac cestujúcich na letisku Košice v roku 2016
V roku 2016 prešlo bránami letiska Košice 436 696 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 6,4 %, resp. o 26 247 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Najväčšou mierou sa na tomto raste podieľal segment pravidelnej prepravy, v ktorom sa počet prepravených cestujúcich medziročne zvýšil o 55 351 cestujúcich (nárast o 19%).
myAustrian Messenger Service
Austrian airlines spustili novú službu, komunikáciu s klientmi prostredníctvom Facebook Messengera.
WIZZ oslavuje v Košiciach
Wizz Air, najväčšia nízkonákladová spoločnosť v strednej a východnej Európe, dnes vstúpila do štvrtého roku svojho pôsobenia v Košiciach a oslavuje významný míľnik v podobe 444,444. cestujúceho na svojich košických linkách.
Turkish Airlines prinášajú zmenu
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša zmenu v zimnom letovom poriadku na linke Košice - Istambul.
6. výročie tripex
Tento rok sme oslávili už naše 6. narodeniny. Presne 27.05.2016 bolo tomu 6 rokov, čo pôsobíme na slovenskom trhu a 05.06.2016 to bol rok od zmeny nášho názvu z EXItravel na tripex. K zmene mena sme sa rozhodli pristúpiť z dôvodu našej orientácie na business klientelu a prioritne sa sústreďujeme na business travel management a zabezpečovanie komplexného servisu k služobným cestám.
Najdlhšia linka do Santiaga, Chile s British Airways
Letecká spoločnosť British Airways začína lietať od 3. januára 2017 jediný priamy let medzi Londýnom a Santiagom v Čile.
České aerolínie dosiahli v prvom polroku tohto roka prevádzkový zisk takmer 50 miliónov českých korún
Za prvý polrok tohto roka dosiahli České aerolínie prevádzkový zisk vo výške 47,3 miliónov korún podľa neauditovaných výsledkov hospodárenia. V rovnakom období v roku 2015 skončila spoločnosť v prevádzkovej strate 154,1 miliónov korún. Celkový výsledok hospodárenia za prvých šesť mesiacov tohto roka skončil pre ČSA ziskom vo výške 72,4 miliónov korún.
A la Carte Menu na palube Air France
Chcete si vychutnať dobré jedlo počas letu? Air France ponúka na diaľkových linkách v Economy a Economy Premium triedach dennú ponuku jedál, ktoré sú bez príplatku, alebo jedlo z "a la carte" menu.
Wizz Air dostal IOSA registráciu od IATA
Nízko-nákladová letecká spoločnosť Wizz Air 18. júla 2016 s potešením oznámila, že bola registrovaná do IOSA prevádzkový bezpečnostný audit, ktorý patrí pod organizáciu IATA a predstavuje globálnu mierku bezpečnosti leteckej prevádzky.
12 vecí, ktoré by ste mali vedieť o lietadlách Embraer spoločnosti Austrian Airlines
Šesť nových lietadiel typu Embraer 195 už lieta pre leteckú spoločnosť Austrian Airlines.
EMIRATES – najlepšia letecká spoločnosť 2016
Skytrax World Airline Awards udelilo leteckej spoločnosti Emirates ocenenie - najlepší letecký dopravca 2016. Okrem toho dosiahli už 12-ty rok po sebe víťazstvo za najlepší zábavný systém na palube počas letu, taktiež dosiahli prvenstvo na Strednom východe.
V prvom polroku 2016 letisko Košice rástlo o 17,5 %
V prvej polovici roka 2016 letisko Košice privítalo 168 648 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 17,5 %.V prvej polovici roka 2016 letisko Košice privítalo 168 648 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 17,5 %.