PODMIENKY NÍZKONÁKLADOVÝCH PREPRAVCOV

Prepravné podmienky nízkonákladových prepravcov sa v mnohom líšia od klasických leteckých spoločností.

Nízkonákladová (letecká) spoločnosť (iné názvy: nízkonákladové aerolínie, nízkonákladový (letecký) dopravca, lacná (letecká) spoločnosť, lacné aerolínie, lacný (letecký) dopravca, v slangu: lowcost(ová/ový) letecká spoločnosť/letecký dopravca, lowcost, low cost) je letecká spoločnosť, ktorá má vo všeobecnosti nižšie ceny leteniek ako klasické letecké spoločnosti.

Na zachovanie čo najnižších cien letecká spoločnosť niekedy požaduje iné extra poplatky, ako napr. poplatok za občerstvenie, prioritné odbavenie, rezerváciu sedadla, batožinu a podobne.


    Zoznam nízkonákladových leteckých spoločností 

   

Obchodné podmienky niektorých nízkonákladových leteckých spoločností:

Wizzair je maďarsko-poľská nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Vecsés v Maďarsku. Obchodné podmienky

Ryanair je írska nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Írsku (Dublin) a s hlavnou základňou na letisku v Londýne Stansted. Obchodné podmienky

easyJet je britská nízkonákladová spoločnosť, ktorá má hlavnú základňu na letisku Londýn Luton (Anglicko). Obchodné podmienky

Jet2 je britská nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Leeds. Obchodné podmienky

Gemanwings je nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá má hlavné sídlo v Kolíne nad Rýnom a ďalšie základne na letiskách v Stuttgarte, Berlíne- Schönefeld, Hamburgu a Dormunde. Obchodné podmienky 

INFORMÁCIE A NOVINKY O CESTOVANÍ

Objavte s nami Istanbul
Istanbul, alebo kedysi aj Konštantínopol, Carihrad, či Byzantion. Prekrásne miesto, kedysi hlavné mesto Osmanskej ríše, má oproti ostatným mestám na svete jednu príznačnú výhodu. Možno ho totiž pasovať za jediné mesto ležiace na dvoch kontinentoch. Istanbul je rozdelený medzi Európu a Áziu úzkym Bosporským prieplavom a obe časti mesta sú spojené mostom. Väčšina pamiatok, zvlášť tých najstarších sa však nachádza na jeho európskej časti.
Wi-Fi na palube Austrian Airlines
Cestujúci s Austrian Airlines môžu od tohto roku využívať internet počas letov. Posielanie pošty, chatovanie, odpovedanie na e-maily, posielanie dokumentov a pod. nad oblakmi, posúva Austrian na úplne novú úroveň – s myAustrian Flynet. Pasažieri môžu prejsť do režimu online pomocou svojich mobilných zariadení, keďže Wi-Fi je uvedené na celej flotile Austrian Airbus-ov.
Viac letov LOT-u do Košíc
LOT bude lietať medzi Košicami a Varšavou až 9x týždenne. Nové lety výrazne znížia dĺžku čakania vo Varšave na prípoje a to hlavne na diaľkové destinácie do USA a Kanady, ako aj na prípoje z mnohých destinácií v Európe. Od 5. júna 2017 medzi Košicami a Varšavou LOT k letom na noc pridáva ešte lety v rámci dňa, a to v pondelok od 5. júna, vo štvrtok od 13. júla a v sobotu od 22. júla. Lety budú prevádzkované prúdovými lietadlami Embraer E-170 a E-175.
Turkish airlines z Košíc v nových časoch
Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2016), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, prináša od 16.01.2017 zmenu v svojom letovom poriadku na linke Košice – Istanbul a späť.